Începând de azi, 14 iulie 2020, cluburile din România pot legitima jucători pentru sezonul care urmează. Perioada de transferuri se va încheia la data de 5 octombrie 2020.Situația generată de pandemia COVID-19 a dus la o serie de modificări și nu doar în ceea ce privește calendarul competițional. Astfel, în cadrul ședinței de Comitet Executiv din 25 iunie 2020 a fost aprobată noua perioadă de transferuri pentru sezonul viitor. În urma decalării calendarului competițional, aceasta a început azi și se va încheia la data de 5 octombrie 2020.În urma acestei modificări, se păstrează totuși intervalul de 12 săptămâni, fiind vorba mai exact de 84 de zile, timp în care cluburile din România vor putea face transferuri.
A început perioada de transferuri pentru sezonul 2020-2021
![A început perioada de transferuri pentru sezonul 2020-2021](https://www.mesageruldeteleorman.ro/wp-content/uploads/2020/07/IMG-20200714-WA0001-1068x1424.jpg)
- Reclamă -