vineri, martie 29, 2024

Sporting Roșiori și-a onorat statutul de lider

Sănătate

Petrolul Potcoava – Sporting Rosiori 0-4

Au marcat Neaga, min. 35, Pencea, min. 40, Vintila, min. 58, Pencea, min. 88 din penalty

Min. 1- A inceput meciul
Min. 5- Amza (Petrolul Potcoava) trimite primul sut pe poarta lui Priseceanu
Min. 9- Mihai Vintila (Sporting Rosiori) rateaza din pozitie ideala
Min 15- Primele 15 minute sunt caracterizate printr-un joc anost din partea ambelor combatante
Min 30- Sporting Rosiori preia dominarea teritoriala
Min. 35- Gool, Sporting! A marcat Neaga cu capul din coltul careului de 16 metri in urma unui corner executat perfect
Min 40- Gool Sporting! A marcat Pencea din lovitura libera directa de la 18 metri. 0-2!
Min. 45- Final de repriza. In minutul 44, jucatorul nostru Emmanuel a fost eliminat de arbitru
Min. 46- A inceput repriza a doua
Min. 58- Gool, Vintila! Amza de la Petrolul Potcoava lufteaza in propriul careu si Mihai Vintila atent, pe faza, inscrie pentru 0-4
Min. 70- Partida este la discretia echipei noastre care domina la toate capitolele
Min. 88- Penalty pentru Sporting si Pencea inscrie pentru 0-4 si inchide tabela.

Interviu imediat după încheierea meciului cu antrenorul Romulus Ciobanu

Petrolul Potcoava: Cochinescu – Militaru, Preda, Florica, Bostina, Amza, Valcica, Navodaru, Cirstea, Popa, Ana

Sporting Rosiori: Priseceanu – Neaga, Sitaru, Patrick, Parghel, Pencea, Ciochina, Eana, Vintila, Antonios, Emmanuel

Arbitri: Bogdan Neculcea – arbitru, Ionut Neacsu si George Turcu – asistenti ( Bucuresti).