Cotidian Național din 1993 - Ediția Online

sâmbătă, aprilie 27, 2024

Sporting Roșiori, replică bună în partida cu Steaua

Sănătate

După înfrângerea din amicalul cu Popești Leordeni în care antrenorul Romulus Ciobanu a folosit mai multi jucători aflați în probe, astăzi, de la ora 12:00, Sporting Roșiori a dat o replică foarte bună echipei conduse de Daniel Oprița. Gazdele au marcat de trei ori până la pauza prin Bogdan Chipirliu (6 din penalty) și Mihalache cu o dublă în minutele 9 si 45, imediat dupa pauză, CSA Steaua a marcat pentru 4-0 prin Pacionel. Sporting Roșiori a marcat prin Constantinescu (63), L. Godin(67-jucător aflat în probe, jucător care a fost în probe si la Voința Saelele cand aceștia au promovat in liga 3, însă nu a fost păstrat de antrenorul Marius Baciu) și Bugeanu în minutul 82. Mai mult, în minutul 92, Iulian Urâtu a avut ocazia de a egala pe tabela de marcaj, însă a fost blocat de un adversar.

Sporting Rosiori: Prisaceanu Robert, Nica Andrei, Raducanu Valentin, Vali Neaga, Patrick Diallo, Eana Leo, Constantin Ionut, Naparca Iulian, Calofir Tiberiu, Radu Florin, Godin Liviu

Scor final, Steaua Bucuresti-Sporting Rosiori 4-3