Maine, debuteaza partidele programate pentru runda a 12-a, a ligii a 3-a fotbalistica, seria a 6-a. Prima reprezentanta a Teleormanului care intra in arena, este CSM Alexandria care intalneste maine, la Craiova, pe stadionul Extensiv pe CSU Craiova 2, echipa care ocupa locul 8 in clasament cu 9 puncte. Sambata, la Rosiorii de Vede, Sporting Rosiori, intalneste echipa Petrolul Potcoava, ocupanta locului 9 in clasament, tot cu 9 puncte acumulate, la fel ca echipa „juvetilor” din Banie.
Cat priveste restanta Academica Clinceni2-Sporting Rosiori, partida programata in cadrul etapei a 11 a seriei a 6-a, reprogramata din cauza cazurilor de Covid-19 intalnite in randul rosiorenilor, aceasta se disputa miercuri, 24 martie, la Cinceni.
Partidele se vor disputa incepand cu ora 15:00.
Partide, teoretic facile, pentru Sporting Roșiori și CSM Alexandria
![Sporting Rosiori, victorie categorica si de moral la Giurgiu 02](https://www.mesageruldeteleorman.ro/wp-content/uploads/2020/09/Sporting-Rosiori-victorie-categorica-si-de-moral-la-Giurgiu-02-1068x601.jpg)
- Reclamă -