Cotidian Național din 1993 - Ediția Online

sâmbătă, aprilie 20, 2024

CSM Alexandria domină, dar pierde două puncte la Clinceni

Sănătate

Dată ca mare favorită în partida Academica2 Clinceni – CSM Alexandria, echipa antrenată de Sorin Albeanu a dominat mare majoritate a disputării jocului dar a păcătuit la finalizare. Prima repriză s-a remarcat printr-o dominare clară a jocului de către teleormăneni care au reușit în final deschiderea scorului, în minutele de prelungire prin căpitanul Cosmin Neagu, care a executat perfect o lovitură de la 11 metri. Prima repriză se încheie cu scorul de 1-0 pentru CSM Alexandria iar în a doua repriză jocul s-a desfășurat după același tipar; alexăndrenii au dominat copios dar nu au reușit să se desprindă pe tabela de marcaj. În minutul 83, inevitabilul s-a produs, iar echipa din Clinceni egalează din lovitură liberă de la 18 m. Partida se încheie cu scorul de 1-1.

Tot remiză s-a încheiat și derby-ul seriei a 6-a, desfășurat la Colonești, între Vedița Colonești și CSO Filiași. Scor, 0-0. Cele două rezultate înregistrate astăzi ajută Sporting Roșiori care întâlnește mâine pe teren propriu, FC Pucioasa. La Bradu, Atletic Bradu – Petrolul Potcoava 1-1. În Bănie, pe stadionul Extensiv, U Craiova2 – Flacăra Moreni 1-2/