9.9 C
Roșiorii de Vede

Cotidian Național din 1993 - Ediția Online

sâmbătă, aprilie 27, 2024

Sporting Roșiori „smulge” un punct la Moreni după o primă repriză bună a roșiorenilor. CSM Alexandria, înca un joc modest și un rezultat de egalitate care nu îi ajută

Sănătate

Astazi, incepand cu ora 17:00, au debutat partidele contand pentru etapa a 15-a, a ligii a 3-a fotbalistice. Cele doua reprezentante ale fotbalului teleormanean, Sporting Rosiori si CSM Alexandria au disputat doua partide extrem de importante. La Moreni, Flacara Moreni-Sporting Rosiori si la Alexandria, CSM Alexandria-Petrolul Potcoava. lata formulele de start de la ambele partide si Live-scorul.

Flacara Moreni-Sporting Rosiori 0-0

Flacara Moreni: Duta Denis- Nita, Ionescu, Cernea, Calin, Vartej, Baltaret, Negrea, Suciu, Niculaescu, Iliescu
Rezerve: Pandalache, Matei, Nicolae, Jipan, Oaie, Roman, Nita, Negrea, Ilie

Sporting Rosiori: Priseceanu Robert- Uritu, Constantin, Sitaru, Niculae, Constantinescu, Marin, Calofir, Radu, Godin, Ciutica
Rezerve: Cristea, Neaga, Savu, Ciobanu, Matei, Naparca, Bugeanu, Diallo

-Minutul 10′, Antonios Marin (Sporting Rosiori), trimite balonul in bara portii morenare.
-Sporting a dominat prima repriza dar nu a reusit sa inscrie.
-Minutul 45′ final de repriza, 0-0
-Minutul 46′, a inceput repriza a doua
-Cea de-a doua repriza a fost una echilibrata, niciuna dintre combatante nu a reusit sa gaseasca drumul spre gol. De altfel, nu au existat nici ocazii demne de consemnat
-Minutul 65′ acelasi scor, 0-0
-Minutul 80′ acelasi scor, 0-0
-Minutul 90′ final de meci, acelasi scor, 0-0

CSM Alexandria – Petrolul Potcoava 0-0

CSM Alexandria: Cristica- Sirbu, Ciocoteala, Iakabfi, Mitran, Neagu, Matei, Valcica, Ioana, Georgescu, Tudor

-Petrolul Potcoava a dominat in prima repriza.
-Final de repriza, 0-0