Cotidian Național din 1993 - Ediția Online

vineri, aprilie 26, 2024

Rapid Buzescu este reprezentanta județului la barajul de promovare

Sănătate

Rapid Buzescu a scos un egal in extremis si merge la barajul de promovare in Liga 3. Astazi a avut loc ultima etapa a mini-turneului din Liga 4, Ajax Botoroaga s-a aratat mai motivata in primele minute ale meciului insa Rapid Buzescu a fost cea care a controlat in mare parte partida, Salaman a dechis scorul pentru Botoroaga in minutul 45, in minutul 67, Gherghescu a marcat pentru 2-0 si Botoroaga era cu un picior la barajul de promovare, insa in minutul 75, la un sut care nu anunta nimic, mingea fiind deviata de un aparator intra in poarta nefericitului Dragne(2-1|), finalul de meci a fost dominat  de cei din Buzescu, care obtin o lovitura de pedeapsa in ultimul minut de joc, iar capitanul Nica marcheaza cu sange rece pentru 2-2 si trimite echipa din Buzescu la barajul de promovare.