30.9 C
Roșiorii de Vede

Cotidian Național din 1993 - Ediția Online

duminică, august 1, 2021

S-au stabilit “finalele” pentru promovarea în Liga a 2-a fotbalistică

Sănătate

Astazi s-a disputat manșa retur a primei etape a barajului de promovare în Liga 2. Astăzi, de la ora 11:30, la București, Steaua a câștigat cu 2-0 și al doilea joc cu Mostiștea Ulmu, astfel că echipa din Ghencea a devenit prima calificată în a doua etapă, cea decisivă, a barajului pentru accederea în eșalonul secund. De la ora 17:30, au avut loc si celelalte partide ale acestui retur. Cu o exceptie, FCSB 2-CS Afumați, partida programata maine. In continuare, prezentam rezultatele inregistrate azi:

B1: DACIA UNIREA BRĂILA (2S2) – BUCOVINA RĂDĂUȚI (1S1) 4-0 (0-2 în tur)
Stadion: Orăşenesc (Însurăţei – Brăila);
Arbitru: Claudiu Marcu (Constanţa); Asistenți: Erchian Ionus (Medgidia) și Marian Carson (Constanţa); Rezervă: Vasile Buzea (Bucureşti); Observatori: Ion Negoescu (Târgovişte) și Ionel Niculae Brînduşă (Călăraşi).

Dacia Unirea Brăila: Cristian Andrei – Marius Cocîrlă, Marius Moroianu, Cătălin Stănciulescu, Nicola Păvălache, Valentin Robu, George Apostol, Florin Lungu (cpt.), Patrick Petre, Gaby Batchabi, Raphael Stănescu
Rezerve: Alin Mihai – Andrei Apostolache, Ștefăniță Sava, Alexandru Duțu, Alexandru Bădilaș, Robert Donzelli, Fendoung Ziepop, Robert Vâlceanu, Andrei Ioniță
Antrenor: Florentin Petre

Bucovina Rădăuți: Constantin Butnariu – Florin Antonesei, Vasile Chirilescu, Stejărel Vișinar, Abel Coajă, Daniel Bejenar, Vasile Vitu, Eduard Ciobanu, Ionuț Plămadă (cpt.), Robert Ciobanu, Ionel Stoian
Rezerve: Paul Rotar – Mugurel Florescu, Ioan Străjeriu, Alexandru Pitic, Robert Șpac, Vasile Dănilă, Iulian Coroamă, Cătălin Coroamă, Iulian Ionesi
Antrenor: Iulian Ionesi

B2: FORESTA SUCEAVA (2S1) – SC OȚELUL GALAȚI (1S2) 0-0 (0-3 în tur)
Stadion: Areni (Suceava);
Arbitru: Bogdan Dumitrache (Bucureşti); Asistenți: Iulian Cătălin Brînză (Botoşani) și Ionuț Traian Neacșu (Bucureşti); Rezervă: Andrei Baciu (Botoşani); Observatori: Bogdan Zanfirescu (Botoşani) și Daniel Scânteie (Bacău).

Foresta Suceava: Rareș Gal – Vlad Fărcășan, Eugeniu Celeadnic, Cristian Novacek, Dudu Drugă (cpt.), Adboulaye Konate, Yanis Zouaoui, Ion Postică, Marius Filip, David Knezevic, Robert Martin
Rezerve: Dănuț Zvoronciuc – Cristian Mateciuc, Darius Vultur, Ruben Sumanariu, Darko Terzic, Vlad Stănescu, Paul Cimbru, Ciprian Hostiuc
Antrenor: Ivan Gvozdenovic

SC Oțelul Galați: Iulian Dinu – Teodor Farcaș, Stelian Cucu, Costin Ghiocel (cpt.), Dan Popescu, Ionuț Neagu, Fernando Dobre, Cosmin Stoian, Alin Nica, Gabriel Răducan, George Cîrjan
Rezerve: Gabriel Ursu – Ștefan Stancu, Bogdan Crihană, Marius Sevastian, Denis Cireș, Aurelian Petrache, Georgian Păun, Bogdan Gavrilă
Antrenor: Petre Grigoraș

B5: ACSO FILIAȘI (2S6) – CORONA BRAȘOV (1S5) 0-3 (0-1 în tur)
Stadion: Orăşenesc (Filiaşi – Dolj);
Arbitru: Sorin Costreie (Buftea – Ilfov); Asistenți: Ionuţ Marius Bobe (Videle) și Vasilică Viorel Dobre (Bucureşti); Rezervă: Mihail Sebastian Lastun (Râmnicu Vâlcea); Observatori: Corneliu Fecioru și Aurel Ionescu (ambii din Bucureşti).

ACSO Filiași: Florin Bănuță – Robert Dănescu, Ionuț Tătaru, Eduard Dina, Cosmin Calu (cpt.), Marius Duriță, Andrei Vaștag, Cristian Poiană, Alexandru Armășelu, Cătălin Manolache, Alexandru Fotescu
Rezerve: Ovidiu Jianu – Dragoș Săulescu, Andrei Șendroiu, Sabin Lupu, Răzvan Vespe, Dragoș Circă, Daniel Mărgărit, Albert Cornicioiu, Marius Albăstroiu
Antrenor: Mario Găman

Corona Brașov: Sebastian Ciuperceanu – Ioan Rusu, Marius Burlacu, Bogdan Cîrstian, Florin Dumbravă, Radu Leonte (cpt.), Marian Cristescu, Diego Alupoaie, Nicolae Roșu, Ștefan Nicolau, Iulian Drăgoi
Rezerve: Daniel Mutu – Richard Aszalos, Dorin Argăseală, David Tălmaciu, Adrian Voicu, Marius Manole, Radu Linguraru, Alin Damian, Vlăduț Boția
Antrenor: Călin Moldovan

B6: VEDIȚA COLONEȘTI (1S6) – SR BRAȘOV (2S5) 1-1 (1-0 în tur)
Stadion: ”Mircea Stan” (Coloneşti – Olt);
Arbitru: Adrian Illyeş (Bucureşti); Asistenți: George Bogdan Duță (Bacău) și Damian Antal (Bacău); Rezervă: Marius Naidin (Piteşti); Observatori: Fevronia Ion (Craiova) și Adrian Peiu (Urziceni).

Vedița Colonești: Florin Șerban – Daniel Mitrache, Silviu Pîslaru, Cirprian Negoiță, Andrei Trușescu, Alexandru Cincă (cpt.), Sebastian Mirică, Nicolae Ruță, Mădălin Coman, Robert Stancu, Robert Dalu
Rezerve: Sebastian Ciucă – Marius Sanda, Robert Dicu, Marian Mihai, Andrei Bîră, Gheorghe Aria, Eduard Neacșu, Mihai Gheorghe, Mihnea Bucur
Antrenor: Mircea Stan

SR Brașov: Bogdan Căucă – Andras Gogri, Radu Marinescu, Robert Ciurea, Sebastian Iordache, Cristian Burlacu, Daniel Răducan, Horia Popa (cpt.), Dragoș Sandu, Cenk Firat, Marius Savu
Rezerve: Andrei Florică – Rareș Coltofean, Alexandru Tudorie, Raul Dumitrovici, Robert Elek, Eduard Rența, Denis Rența, Șerban Moraru
Antrenor: Liviu Nicolae

B7: VIITORUL ȘELIMBĂR (1S7) – CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ (2S8) 2-2 (2-0 în tur)
Stadion: Baza sportivă a Oraşului Avrig (Avrig – Sibiu);
Arbitru: Cristian Codrea; Asistenți: Răzvan Ionuț Soponar și Radu Despa (toți din Baia Mare); Rezervă: Ioan Boldea (Ciuguzel – Alba); Observatori: Ioan Mureșan (Timişoara) și Costel Petre (Constanţa).

Viitorul Șelimbăr: Cosmin Vâtcă – George Monea, Ciprian Natea, Bogdan Vișa (cpt.), Daniel Tătar – Claudiu Giura, Raul Drugă – Alexandru Neacșa, Robert Moga, Andrei Roșu – Adrian Cîrstean
Rezerve: Tiberiu Matenciuc – Andrei Pașca, Andrei Câmpean, Sebastian Ignat, Ruben Vecerdea, Patrick Peter, Ioan Cîrloanță, Cătălin Tineiu, Alexandru Curtean
Antrenor: Florin Maxim

Crișul Chișineu Criș: Rafael Zamfir – Andrei Haloș, Petru Sabău, Alexandru Nistor, Gabriel Siminic – Alin Pavel (cpt.), Adrian Suslak, Sebastian Susan – Daniel Clej, Nicu Modan, Sebastian Budur
Rezerve: Ionel Pașcalău – Alexandru Pătlăgică, Ionel Mihuța, Gabriel Ciubotariu, Liviu Busuioc, Darius Cocriș, Florin Teședan
Antrenor: Adrian Abrudean

B8: ŞOIMII LIPOVA (1S8) – MĂGURA CISNĂDIE (2S7) 1-1 (1-2 în tur)
Stadion: Sânnicolau Mic (Sânnicolau Mic – Arad);
Arbitru: Andrei Moroiță (Ploieşti); Asistenți: Ștefan Dumitrache (Palanca – Prahova) și Constantin Mihai Cantemir (Făgăraş); Rezervă: Claudiu Gaitin (Timişoara); Observatori: Adrian Vidan (Bucureşti) și Leontin Moga (Zalău).

Șoimii Lipova: Adelin Iliescu – Alexandru Nagy, Norbert Polgar, Abel Popa, Raul Stoin – Vlad Filimon, M’hammed Salhi, David Pop, Cristian Gherasim – Dragan Paulevici, Kevin Trabalka
Rezerve: Raul Buta – Marcel Bercu, Lucian Simedru, David Ciubăncan, Răzvan Ardeleanu, Fabio Trip, Michel Vlad, Alexandru Hațegan, Andrei Gavrilă
Antrenor: Flavius Sabău

Măgura Cisnădie: Raul Băilă – Andrei Stanciu, Dumitru Macrea, Lucian Condrea, Robert Cornea – Ionuț Bratima (cpt.), Alandru Luca, Alexandru Ban, Andrei Stoia – Ionuț Bărculeț, Kenneth Obananaya
Rezerve: Angel Baumann – Andrei Nițu, Andrei Belașcu, Dumitru Stelea, Ovidiu Gligor, Adrian Rotar, Raul Tomuța, Ovidiu Bolta, Marius Coșovanu
Antrenor: Ioan Luca

B9: CSO CUGIR (1S9) – SCM ZALĂU (2S10) 0-2 (0-2 pe teren devenit 0-3 la ”masa verde”)
Stadion: Arena CSO (Cugir – Alba);
Arbitru: Mircea Ardelean (Arad); Asistenți: Doru Zamfir (Slatina) și Alexandru Mihăilă (Râmnicu Vâlcea); Rezervă: Andrei Lucian Ţiţii (Şura Mică); Observatori: Ioan Duma (Sibiu) și Mihai Lăzărescu (Târgu Jiu).

CSO Cugir: Cristian Toilă – Alexandru Rus, Flavius Vlădia, Ștefan Radu, Vitinha – Tudor Șaucă (cpt.), Mario Boldea, Paul Păcurar, Alexandru Dușmanu – Lucian Itu, Marius Lupu
Rezerve: Raul Opric – Florinel Sandu, Ioan Grozav, Alin Dohotariu, Lusien Contra, Alin Șuteu, Andrei Tăban, Cristian Cocan, Marius Neagu
Antrenor: Lucian Itu

SCM Zalău: Bogdan Miron – Florin Pop, Răzvan Dulap, Cristian Jalbă, Mihai Cohan – Romaric Logon, Vadim Calugher, Mihai Onicaş, Mihai Forna – Raul Stanciu (cpt.), Sergiu Pop
Rezerve: Andrei Pop – Bogdan Vișan, Alexandru Jula, Lorant Kis, Iustin Ardelean, Mihai Petra, Sebastian Duma, Sebastian Culda, Dănuț Cozma
Antrenor: George Zima

B10: UNIREA DEJ (2S9) – MINAUR BAIA MARE (1S10) 3-1 (0-0 în tur)
Stadion: Municipal (Dej – Cluj);
Arbitru: Szabolcs Kovacs (Carei); Asistenți: Imre-Laszlo Bucși (Sfântu Gheorghe) și Ioan Alexandru Corb (Satu Mare); Rezervă: Marius Omuţ (Satu Mare); Observatori: Constantin Gheorghe (Suceava) și Ioan Orosfoian (Târgu Mureş).

Unirea Dej: Doru Farcaș – Mihai Kereki, Marius Cătinean (cpt), Denis Roș, Adrian Pop, Ionuș Rus, Alexandru Blaj, Cristian Chira, Sebastian Serediuc, Ionuț Frăsineanu, Florin Blaj
Rezerve: Raul Papp, Ștefan Georgescu – Tudor Vomir, Andrei Peter, Virgil Sabo, Alexandru Papp, Andrei Pop, Bogdan Pop, Angelo Cocian
Antrenor: Dragoș Militaru

Minaur Maia Mare: Alexandru Gudea – Alexandru Core, Ciprian Duruș, Bogdan Matei, Krisztian Szekely, Paul Nistor, Mircea Donca (cpt.), Bogdan Minteuan, Vasile Pop, Alexandru Pop, Andrei Hațiegan
Rezerve: Karoly Fila – Răzvan Lupu, Valer Giurgiu, Bogdan Melinte, Denis Matei, Adrian Zaluschi, Ciprian Stanciu, Claudiu Vereș, Șerban Tirla
Antrenor:Vasile Miriuta

B4: STEAUA (1S4) – MOSTIȘTEA ULMU (2S3) 2-0 (2-0 în tur)
Stadion: Complex Sportiv Steaua teren 5 (Bucureşti);
Arbitru: Florin Andrei (Târgu Mureş); Asistenți: Gero Szabo (Cluj-Napoca) și Cosmin Bojan (Târgu Mureş); Rezervă: Ovidiu Robu (Chitila – Ilfov); Observatori: Silviu Crângaşu (Ploieşti) și Mihai Andrieş (Bucureşti).

Steaua: Raul Bălbărău – Adrian Ilie, Dean Beţa, Walace da Silva, George Călinţaru – Valentin Bărbulescu (cpt.), Rareș Enceanu (Liviu Băjenaru 46′) – Emilian Pacionel, Dragoș Huiban (Cezar Mihalache 72′), Alexandru Zaharia (Robert Neacșu 83′) – Florin Răsdan (Mădălin Mihăescu 46′)
Rezerve neutilizate: Ștefan Mușat – Ovidiu Morariu, Antonio Vlad, Philippe Nsiah, Sergiu Bactăr
Antrenor: Daniel Oprița

Mostiștea Ulmu: Teordor Meilă – Valentin Niculae (Nicușor Romanescu 59′), George Mihai, Nicolae Leafu, Alexandru Gheorghe (Eduard Dogaru 51′) – Răzvan Milea (Silviu Radu 51′), Sorin Tăbăcariu (cpt.), Saron Chirică (Costel Roșu 74′), Iulian Ilie – Alexandru Stoian, Cosmin Ionică (Ștefan Radu 59′)
Rezerve neutilizate: Iulian Răduță – Alexandru Mihai, Mădălin Dinu, Antonio Lixandru
Antrenor: Vlad Octavian Ștef
Eliminat: Iulian Ilie 87′ (cumul de cartonașe galbene)
Duminică, se disputa B3: FCSB 2 (2S4) – CS AFUMAȚI (1S3) (1-0 în tur)
Stadion: Baza ARCOM (teren 4 iarbă) – FCSB (Bucureşti);
Arbitru: Viorel Nicușor Flueran; Asistenți: Cristian Daniel Ilinca și Răzvan Claudiu Tudor (toți din Craiova); Rezervă: Ionela Alina Peşu (Craiova); Observatori: Laurenţiu Vărgatu (Brăila) și Roxana Berceanu (Bucureşti).

Iată care este programul “finalelor” pentru promovarea în Liga 2

DACIA UNIREA BRĂILA – OȚELUL GALAȚI

STEAUA BUCUREȘTI – FCSB2 / CS AFUMAȚI

CORONA BRAȘOV – VEDIȚA COLONEȘTI

VIITORUL ȘELIMBĂR – MĂGURA CISNĂDIE

SCM ZALĂU – UNIREA DEJ

- Reclamă -

Articole pe același subiect

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ultimele Articole