14.9 C
Roșiorii de Vede

Cotidian Național din 1993 - Ediția Online

miercuri, aprilie 24, 2024

CSM Alexandria câștigă cu Filiași, în timp ce Sporting Roșiori a pierdut două puncte la Craiova

Sănătate

Cam asa pot fi sintetizate meciurile disputate de echipele teleormanene in liga a 3-a. La Alexandria, elevii lui Sorin Albeanu au dominat partida, in deosebi in partea a doua a partidei. De altfel, pentru teleormaneni, cele doua ocazii clare de a marca s-au inregistrat in partea a doua a jocului, cand au si marcat pentru 3 puncte prin ex-stelistul Eduard Nitu, in minutul 79 al partidei. Tot in minutul 79 al partidei au deschis scorul si rosiorenii in partida U Craiova 2-Sporting Rosiori, prin Florin Cazan. Si la Craiova, tot echipa teleormaneana a fost la timona partidei, in deosebi in cea de-a doua repriza. Dar, din pacate, rosiorenii nu au reusit sa fructifice decat o ocazie clara din cele trei avute prin Cazan si Calin. Si pentru ca supararea sa fie totala, juvetii au reusit sa egaleze in minutul 3 al prelungirilor, cu largul concurs al portarului Kreel care nu a iesit pe un balon trimis „ploaie” in suprafata de 16 metri. Un jucator oltean, a fost omul potrivit la locul potrivit si a „intepat” balonul pe langa portarul Kreel. Un 1-1 la final pe tabela de marcaj care se poate traduce: Sporting, pe lipsa de concentrare pe linia de fund, a pierdut 2 puncte.