Cotidian Național din 1993 - Ediția Online

miercuri, mai 1, 2024

CSM Alexandria,victorie meritată la Craiova

Sănătate

Astazi, in deschiderea programului etapei a 11-a a ligii a treia fotbalistice, seria a 6-a, s-au disputat trei partide programate in aceasta runda. La Craiova, pe stadionul Extensiv, CSM Alexandria a intalnit echipa U Craiova2. Jocul a fost la discretia teleormanenilor care au dominat mijlocul terenului si si-au creat 3 bune oportunitati de a msrca in prima parte a jocului. Au concretizat o data pe tabela de marcaj, in minutul 44 prin Georgescu. In partea a doua a partidei, tot alexandrenii au dictat ritmul jocului si au mai rata 3 ocazii bune de a-si mari avantajul pe tabela de marcaj. Teleormanenii au mai marcat inca un gol, pentru 2-0, in minutul 64, prin Marius Matei si si-au asigurat cele 3 puncte puse in joc. In celalalte doua partide ale etapei programate astazi, gazdele si-au asigurat intreaga zestre de puncte. CSM Slatina a invins Sporting Rosiori cu 2-0, iar la Colonesti, Vedita Colonesti s-a impus cu 3-0 in partida cu ACSO Filiasi.