Sărbătorirea ZILEI POLIȚIEI ROMÂNE (când aniversăm 204 ani de la prima atestare documentară a Poliției în spațiul Carpato – Danubiano – Pontic), îmi oferă plăcutul prilej ca, din partea mea și a membrilor Consiliului Director, să VĂ ADRESEZ – dragi și stimați colegi și camarazi polițiști, în activitate, dar și celor în rezervă și în retragere (cei care purtați în suflet și în inimă semnul creștin al Bunei Vestiri – semn care se regăsește și pe Drapelul Poliției Române), SALUTUL nostru camaraderesc, precum și sincere MULȚUMIRI și FELICITĂRI pentru întreaga dumneavoastră activitate, dedicată exclusiv în slujba cetățenilor și pentru sacrificiile făcute, în vederea asigurării unui climat optim de ordine și liniște publică, pentru comunitățile dumneavoastră.
Deasemenea, vă rugăm să primiți și URĂRILE noastre de sănătate, viață lungă și cu împliniri, bucurii și liniște alături de familii și cei apropiați și dragi.
Activitatea dar și întreaga viață a polițiștilor, este una plină de dinamism, o permanentă provocare, ce presupune un model de curaj, responsabilitate și dăruire, și de aceea, și cu acest prilej, dragi camarazi polițiști în activitate, vă asigurăm, că Asociația noastră vă va fi mereu alături, și că puteți conta oricând pe sprijinul nostru, al rezerviștilor militari – camarazii dumneavoastră!👮♀️🫶
LA MULȚI ANI, POLIȚIA ROMÂNĂ!🙏
LA MULȚI ANI, DRAGI CAMARAZI POLIȚIȘTI REZERVIȘTI! 🙏
Patrie, Onoare, Demnitate!🇷🇴
PREȘEDINTELE A.N.C.M.R.R. din M.A.I.
General de brigadă (în retragere) Dr. Tudor SANDU




