vineri, aprilie 19, 2024

CSM Alexandria – ACSO Filiași 0-1

Sănătate

A marcat: Saulescu, min. 21 din penalty

Partida de la Alexandria a debutat asa cum era de asteptat, printr-o dominare teritoriala a echipei teleormanene. De altfel, CSM Alexandria a avut si 3 ocazii bune de a deschide scorul, dar portarul celor de la ACSO Filiasi, Jianu, in zi de gratie, a reusit sa intervina cu succes. In minutul 21, s-a deschis totusi scorul, in urma unui fault in careul alexandrenilor. Arbitrul a aratat punctul cu var si Dragos Saulescu a transformat fara emotii, invingandu-l pe portarul nostru Olteanu. 1-0 pentru ACSO Filiasi. Pana la finalul primei reprize, jocul a pastrat nota de dominare a alexandrenilor care au mai ratat doua bune oportunitati de a marca. Si in dreptul echipei ACSO Filiasi am intregistrat doua ocazii bune de a inscrie, dar la finalul primei reprize am inregistrat scorul inscris pe tabela in minutul 21.
Cea de-a doua repriza a fost dominata total de CSM Alexandria care a mai ratat 3 mari ocazii de gol. Spre finalul partidei, ACSO Filiasi a avut doua oportunitati de a marca pentru a „inchide” tabela. Nesansa si tratarea cu lipsa de luciditate a fazelor create in farta portii adverse, au privat echipa teleormaneana de o victorie, iar cele 3 puncte „pleaca” in Dolj in dreptul echipei ACSO Filiasi.

Componența echipelor la start.

CSM Alexandria: Olteanu, Sarbu, Suciu, Descultu C., Valcica, Dragomir, Ciocoteala, Neagu, Manole, Ioana, Descultu Gabi.

ACSO Filiasi: Jianu, Danescu, Tataru, Dina, Vulpe, Vastag, Armaselu, Poiana, Saulescu, Fotescu, Buturca