Cotidian Național din 1993 - Ediția Online

vineri, aprilie 26, 2024

CSM Alexandria dă semne de revenire – CSM Alexandria-Academica Clinceni2 5-2

Sănătate

Astăzi s-au disputat două din cele cinci partide programate în runda cu numărul cinci din seria a 6-a a ligii a 3-a fotbalistice. La Alexandria, CSM Alexandria – Academica Clinceni2 5-2. De remarcat că oaspeții au fost cei care au înscris primii, de două ori. La pauză, pe terenul PECO din Alexandria, Academica Clinceni2 conducea cu 2-0. A doua repriză a fost total diferită față de prima, alexandrenii punctând de nu mai puțin de cinci ori. Acest rezultat ne arată faptul că echipa teleormăneană și-a revenit după parcursul neconvingător din debutul campionatului. Până mâine, cel puțin, când se vor desfășura celelalte meciuri ale etapei, CSM Alexandria face schimb de locuri în clasament cu Academica Clinceni2, urcând de pe locul 9 pe locul 5, cu cinci puncte acumulate.

În a doua partidă disputată astăzi, Flacăra Moreni-Universitatea Craiova2 4-2.

Mâine se mai dispută partidele FC Pucioasa – Sporting Roșiori și Petrolul Potcoava-Unirea Bascov.
Etapa se încheie Duminică cu partida ACSO Filiași – Vedița Colonești.