Sporting Roșiori smulge un punct, în extremis, la Pucioasa

Sănătate

FC Pucioasa – Sporting Rosiori 1-1

Au marcat: Iamandache min. 7/ Emmanuel, min. 87

Prima repriza a partidei dintre FC Pucioasa si Sporting Rosiori a fost una echilibrata, nici una dintre combatante nu si-a creat ocazii clare de gol si nici nu au excelat in fotbal de calitate. Cu toate acestea, gazdele au fost cele care au punctat pe tabela de marcaj pentru 1-0, prin Iamandache, pe greseala de marcaj a fundasilor nostri. Pana la pauza, partida si-a pastrat ritmul saracacios in ofererirea de faze de fotbal. Sporting a avut decat o semi-ocazie prin Sitaru. Astfel, dupa 45 de minute joc, FC Pucioasa a plecat la vestiar cu avantajul golului marcat in minutul 7.
In minutul 87, Sporting beneficiaza de lovitura libera de la circa 20 metri. Executa Neaga care trimite balonul in careul dambovitenilor la Gherghiceanu. Acesta, la randul lui, i-a pasat lui Emmanuel, care a inscris cu siguranta pentru 1-1.

In cealalta partida desfasurata astazi, Petrolul Potcoava-Unirea Bascov 0-1