14.9 C
Roșiorii de Vede

Cotidian Național din 1993 - Ediția Online

joi, octombrie 28, 2021

Pivotul Bogdan Păunescu de la CSM Alexandria a fost selecționat la lotul național de handbal al României!

Sănătate

Pivotul/aparatorul central al echipei CSM Alexandria, Bogdan Paunescu, a fost convocat de selectionerul Xavier Pascual, la nationala de seniori a Romaniei. Reprezentativa noastra, din care face parte si valorosul handbalist al echipei alexandrene, va efectua un stagiu centralizat de pregatire la Bucuresti, in perioada 3-6 octombrie.
Managerul general al CSM Alexandria, Liviu Candidatu, ne -a declarat:” Bogdan este un sportiv foarte serios, care se pregateste exemplar. Eu l-am transferat in aceasta vara de la Suceava, impreuna cu alți 4 pivoti, decizia de a rămâne în lotul echipei a fost a profesorului Constantin Stefan. I-am cunoscut valoarea de handbalist, una ridicata. Bogdan este o piesa importanta in agrenajul echipei noastre. Este o satisfactie in plus pentru clubul nostru ca avem selectionat un sportiv la lotul national. De altfel, CSM Alexandria mizeaza si pe alte covocari la loturile nationale, aici ma refer la selectionata de tineret a Romaniei, unde mizez ca vom trimite cel putin 2 juniori”.
Succes, Bogdan!

- Reclamă -

Articole pe același subiect

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ultimele Articole