9.9 C
Roșiorii de Vede

Cotidian Național din 1993 - Ediția Online

sâmbătă, aprilie 27, 2024

Remiză la Râmnicu Vâlcea. CSM Alexandria nu a reușit nici astăzi victoria în deplasarea cu Viitorul Dăești

Sănătate

Cu toate ca a practicat un fotbal de calitate, deschizând scorul pe tabela de marcaj și ratând o ocazie mare care putea „inchide” tabela, jucătorii lui CSM Alexandria nu au reușit sa câștige astăzi în „Zavoi”. Partida a debutat prin dominarea clara în joc a teleormanenilor. Scorul a fost deschis chiar în debutul partidei, de Preoteasa Gabriel in minutul 6.Tot alexandrenii au păstrat inițiativa după deschiderea scorului, dar au ratat 2 ocazii de gol. Brazilianul Gleydisson a ratat singur cu portarul.
In minutul 67 cei de la Dăești au egalat, prin Cioablă. Scorul a devenit 1-1, rezultat care s-a înregistrat și la finalul partidei. După desfășurarea jocului, se poate spune ca CSM a pierdut din nou 2 puncte, în numai 7 zile, în cea de-a doua deplasare la Vâlcea, unde a jucat cu Daesti.