13.9 C
Roșiorii de Vede

Cotidian Național din 1993 - Ediția Online

vineri, martie 1, 2024

Primăria Zimnicea – Semnal de alarmă referitor la incendiile de vegetație

Sănătate

Primarul orașului Zimnicea, dl.Petre Pârvu, trage un semnal de alarmă referitor la incendiile de vegetație, incendii care au început să se înmulțească și în orașul nostru. Un astfel de incendiu a izbucnit în ziua de 04.10.2023, la ieșirea din oraș, în zona fostului FNC, incendiu care nu a putut fi stins decât după 10 ore de intervenție, fiind afectați nu mai puțin de 18.000 de metri pătrați de teren viran. La acțiune au luat parte Departamentul de Pompieri Zimnicea, SVSU Zimnicea(serviciul de pompieri voluntari) și Apa Serv Zimnicea. A fost folosită o cantitate de 100 000 de litri de apă, din rețeaua orașului. Aducem la cunoștința publicului că de la începutul anului și până în prezent, în orașul nostru au fost înregistrate nu mai puțin de 34 de incendii de vegetație.

Primăria Zimnicea

- Reclamă -

Articole pe același subiect

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

spot_img

Ultimele Articole