Astăzi, a fost predat către Compania Națională de Investiții – CNI, amplasamentul noului corp de clădire care va fi construit la Spitalul Județean de Urgență Alexandria!
Cu acest prilej, directorul general al Companiei Naționale de Investiții – C.N.I. S.A., d-na Manuela Pătrășcoiu, reprezentantul titularului investiției, s-a întâlnit cu autoritățile județene și locale.
Astfel, putem spune că, de astăzi, s-a dat Startul și va începe execuția noului obiectiv. Clădirea va fi practic un nou spital care va avea heliport, subsol, parter și 5 etaje, unde vor fi relocate secțiile care funcționează în acest moment în Corpul C al spitalului județean de urgență, corp care nu mai corespunde standardelor și normelor actuale de derulare a actului medical.
Consiliul județean Teleorman, în subordinea căruia se află spitalul este beneficiarul final al investiției, pe care o consideră o prioritate pentru teleormăneni.
Adrian Gâdea, președinte PSD Teleorman
![](https://www.mesageruldeteleorman.ro/wp-content/uploads/2023/11/Nou-corp-de-cladire-va-fi-construit-la-Spitalul-Judetean-de-Urgenta-Alexandria-01-1024x576.jpg)
![](https://www.mesageruldeteleorman.ro/wp-content/uploads/2023/11/Nou-corp-de-cladire-va-fi-construit-la-Spitalul-Judetean-de-Urgenta-Alexandria-03-462x1024.jpg)
![](https://www.mesageruldeteleorman.ro/wp-content/uploads/2023/11/Nou-corp-de-cladire-va-fi-construit-la-Spitalul-Judetean-de-Urgenta-Alexandria-04-1024x461.jpg)
![](https://www.mesageruldeteleorman.ro/wp-content/uploads/2023/11/Nou-corp-de-cladire-va-fi-construit-la-Spitalul-Judetean-de-Urgenta-Alexandria-05-1024x461.jpg)
![](https://www.mesageruldeteleorman.ro/wp-content/uploads/2023/11/Nou-corp-de-cladire-va-fi-construit-la-Spitalul-Judetean-de-Urgenta-Alexandria-06-1024x461.jpg)
![](https://www.mesageruldeteleorman.ro/wp-content/uploads/2023/11/Nou-corp-de-cladire-va-fi-construit-la-Spitalul-Judetean-de-Urgenta-Alexandria-07-1024x461.jpg)
![](https://www.mesageruldeteleorman.ro/wp-content/uploads/2023/11/Nou-corp-de-cladire-va-fi-construit-la-Spitalul-Judetean-de-Urgenta-Alexandria-08-1024x789.jpg)
![](https://www.mesageruldeteleorman.ro/wp-content/uploads/2023/11/Nou-corp-de-cladire-va-fi-construit-la-Spitalul-Judetean-de-Urgenta-Alexandria-09-1024x461.jpg)