11 C
Roșiorii de Vede

Cotidian Național din 1993 - Ediția Online

vineri, martie 1, 2024

Zimnicea – Primăria Zimnicea sprijină dezvoltarea învățământului profesional dual în oraș

Sănătate

Primăria Zimnicea, prin dl.primar Petre Pârvu, sprijină dezvoltarea învățământului profesional dual în orașul nostru. Astăzi o comisie ARACIP a vizitat Liceul Teoretic Zimnicea, în vederea autorizării unei noi clase de învățământ profesional dual. Clasa care urmează să se deschidă începând cu anul școlar viitor va asigura calificări în meseriile de mecanic agricol, sudor, și lăcătuș construcții metalice și utilaj tehnologic. Amintim că în cadrul liceului nostru funcționează deja o clasă cu profil profesional în specializarea de confecționer produse textile, clasă inițiată în anul școlar 2022-2023. Urmăriți mai jos un interviu despre acest subiect, dar și despre importanța învățământului profesional pentru orașul nostru, și nu numai.

Primăria Zimnicea

- Reclamă -

Articole pe același subiect

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

spot_img

Ultimele Articole