13.9 C
Roșiorii de Vede

Cotidian Național din 1993 - Ediția Online

miercuri, aprilie 17, 2024

Alegeri locale pentru funcţia de primar în Teleorman. 48 localităţi câştigate de PSD, 47 localităţi de PNL, o localitate de PLUS

Sănătate

Alegeri locale pentru funcţia de primar. 48 localităţi câştigate de PSD, 47 localităţi de PNL, o localitate de PLUS

Alexandria – Drăgușin Victor (PSD)
Roșiorii de Vede – Cârciumaru Valerică (PSD)
Turnu Măgurele – Cuclea Dănuț (PSD)
Videle – Bădănoiu Nicolae (PSD)
Zimnicea – Pârvu Petre (PSD)
Băbăița – Vârtopeanu Stelea (PNL)
Balaci Balotaj – tur 2 de scrutin
Beciu – Andrei Gheorghe (PSD)
Beuca – Berechet Cristea (PSD)
Blejești Pietreanu Narcis (PSD)
Bogdana – Pirnea Marian (PSD)
Botoroaga – Cojocaru Mihail (PNL)
Bragadiru Chisac Cristian (PNL)
Brânceni – Gherghe Sorin (PNL)
Bujoreni – Burcea Florentin (PSD)
Bujoru – Avram Ginel Sorin (PNL)
Buzescu – Trăistaru Valentin (PNL)
Călinești – Haită Gabriel (PNL)
Calmățuiu – Nitu George Valentin(PSD)
Călmățuiu de Sus – Genea Ovidiu Valeriu (PSD)
Cervenia – Slobozeanu Doru Marius (PSD)
Ciolănești – Lăceanu Ionel (PNL)
Ciuperceni – Stoicea Lucian (PNL)
Conțești – Peța Viorel (PSD)
Cosmești – Dinu Mihail (PNL)
Crângeni – Pîrvan Florin Stelian (PNL)
Crângu – Dan Cristinel Nicu (PSD)
Crevenicu – Iancu Adrian Constantin (PNL)
Didești – Maceacă Paul (PNL)
Dobrotești – Mănica Ion (PNL)
Dracea – Tismănaru Cristian (PNL)
Drăcșănei – Popescu Marian (PNL)
Drăgănești de Vede – Stanciu Marius (PLUS)
Drăgănești Vlașca – Ciuperceanu Ionuț (PNL)
Fântânele – Pîrvan Ionel Stelian (PSD)
Frăsinet – Ghimiș Florin Adrian (PNL)
Frumoasa – Dragne Marian (PSD)
Furculești – Pană Ginel (PNL)
Galateni – Ivana Iuliana (PNL)
Gratia – Florea Ion(PSD)
Islaz – Geară Ionel (PSD)
Izvoarele – Ghenea Dan (PSD)
Lisa – Băcanu Daniel Sorin (PNL)
Lița – Nonea Marian (PNL)
Lunca – Purcea Valeriu Florin (PNL)
Măgura – Ionescu Atanase (PSD)
Măldăieni – Oprina Ion (PSD)
Mârzănești – Mihailă Viorel (PNL)
Mavrodin – Stan Nicolae (PNL)
Mereni – Stoenescu Sergiu (PNL)
Moșteni – Tăbărana Vica (PNL)
Nanov – Ghenea Adrian (PNL)
Năsturelu – Cristea Dănuț Florin (PSD)
Necșești – Bănăseanu Marian Ilie (PSD)
Nenciulești – Necea Vița (PNL)
Olteni – Ionescu Violeta (PNL)
Orbeasca – Budică Gheorghe (PSD)
Peretu – Soreață Florin Mihai (PSD)
Piatra – Strâmbu Costel (PNL)
Pietroșani – Picu Emil (PNL)
Plopii Slăvitești – Alexe Marcel (PNL)
Plosca – Șerban Marius Cosmin (PSD)
Poeni – Botescu Dănuț (PSD)
Poroschia – Badea Iulian (PSD)
Purani – Necula Petrică (PNL)
Putineiu – Sima Ionuț Dorin (PNL)
Rădoiești – Cioaca Ion (PSD)
Răsmirești – Mihai Viorel (PNL)
Săceni – Vișănoiu Marin (PSD)
Saelele – Cârjan Gabriel (PSD)
Salcia – Șună Marius (PSD)
Sârbeni – Șerban Stelian (PNL)
Scrioaștea – Anghel Alexandru (PNL)
Scurtu Mare – Popescu Eugen (PSD)
Seaca – Dincă Marian Emil(PNL)
Segarcea Vale – Bobe Mihael (PSD)
Sfintești – Ceaușu Marian Anișor (PSD)
Siliștea – Marian Alexandru (PSD)
Siliștea Gumești – Nicule Steliean (PNL)
Slobozia Mândra – Ștefan Marinal (PSD)
Smârdioasa – Pomojnicu George (PNL)
Stejaru – Moise Alexandru (PSD)
Ștorobăneasa – Margeranu Ioana (PNL)
Suhaia – Barbu Polexia (PNL)
Talpa – Netejoru Cleofir (PNL)
Tătăraștii de Jos – Neagoe Aurelian (PSD)
Tătărăștii de Sus – Dumitrescu Bogdan Alexandru (PNL)
Tigănești – Pisică Gelu (PSD)
Traian – Cristea Gabriel (PSD)
Trivalea Moșteni – Bocăncilă Marius (PSD)
Troianul – Neagu Ionel (PNL)
Uda Clocociov – Bărbulescu Aurelia (PSD)
Vârtoape – Stancu Petre (PSD)
Vedea – Drăghici Aurel (PSD)
Viișoara – Neagu Tiberiu (PNL)
Vitănești – Nedea Simion (PNL)
Zâmbreasca – Răduț Marin (PSD)

- Reclamă -

Articole pe același subiect

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

spot_img

Ultimele Articole