18.8 C
Roșiorii de Vede

Cotidian Național din 1993 - Ediția Online

vineri, aprilie 26, 2024

Diferența de valoare și-a spus cuvântul – Sporting Roșiori, victorie categorică în fața echipei Rapid 2

Sănătate

Partida programată astăzi în Regie între Rapid 2 București și Sporting Roșiori a arătat încă din start diferența de valoare dintre cele două echipe. Roșiorenii fiind superiori la toate capitolele. Dealtfel, Sporting deschide scorul încă din startul partidei prin Tiberiu Calofir, care în minutul 2 lobează balonul în plasa formației giuleștene, și 0-1 pentru Sporting. Până la finalul primei reprize teleormănenii mai marchează de trei ori prin capitanul de echipă Florin Radu și mijlocașul Ghiță Constantinescu.

Prima repriză se încheie cu scorul de 0-3 pentru roșioreni.

Cea de-a doua repriză debutează cu o ușoară dominare a gazdelor care marchează în minutul 52, prin Toma, golul de onoare. Până la finalul jocului, cea de-a doua parte a meciului a fost ceva mai echilibrată. Cu toate acestea, Sporing pai putea marca încă de 2-3 ori.

Partida se încheie cu scorul de 1-3, rezultat care cosfințește realitatea din teren.

Interviu video – Reacție la cald cu antrenor principal profesor Romulus Ciobanu: