10.7 C
Roșiorii de Vede

Cotidian Național din 1993 - Ediția Online

marți, aprilie 23, 2024

Sporting Roșiori – CSO Filiași 3-2. Vineri, la Colonești, Sporting Roșiori joacă finala pentru locul 2, care permite accederea la barajul de promovare

Sănătate

Prima repriza a jocului de la Rosiori s-a caracterizat printr-o usoara dominare a echipei vizitatoare. Cu toate acestea, rosiorenii au avut si doua oportunitati bune de a marca, prin Calofir si Uritu. Sporting a deschis relativ repede scorul, in minutul 14, prin Uritu, care a transformat impecabil o lovitura libera directa de la 18 metri, trimitand balonul in poarta doljenilor. Avantajul rosiorenilor a tinut 4 minute, in minutul 17, survenind egalarea prin golul inscris de Fotescu. La pauza, scorul a fost 1-1.
In cea de-a doua repriza, Sporting Rosiori a intrat mai motivata de la cabine, a preluat initiativa in joc si in minutul 58, Calofir are o buna oportunitate de a marca. A fost faza care a prevestit golul de 2-1 pentru rosioreni. A marcat Tiberiu Calofir, in minutul 65 al partidei si rosioreni preiau din nou conducerea pe tabela de marcaj (2-1).
In minutul 73, CSO Filiasi egaleaza, prin Margarit.
In minutul 90, Sporting inscrie prin Alin Bugeanu si obtine cele 3 puncte puse in joc!
Sporting Rosiori: Prisaceanu, Uritu, Constantin, Sitaru, Patrick, Marin, Raducanu, Calofir, Ciutica, Bugeanu, Fl. Radu.

CSO Filiasi: Banuta, Danescu, Calu, Dina, Vastag, Saulescu, Armaselu, Durita, Poiana, Fotescu, Manolache