21.8 C
Roșiorii de Vede

Cotidian Național din 1993 - Ediția Online

vineri, martie 29, 2024

Rapid Buzescu a pierdut barajul pentru promovarea in liga a 3-a. Rapid Buzescu-Recolta Gheorghe Doja 0-3

Sănătate

Rapid Buzescu, campioana judetului Teleorman, a pierdut meciul de baraj pentru promovarea in liga a 3-a. Pe stadionul din Buzescu, echipa de liga a 3-a din judetul Ialomita, Recolta Gheorghe Doja nu a dat nici o speranta teleormanenilor. In minutul 10, ialomitenii au deschis scorul din penalty. 0-1. Cu 10 minute inainte de finalul primei reprine, respectiv in minutul 35, scorul devine 0-2 la o gafa a portarului echipei noastre. La numai trei minute distanta, in minutul 39, oaspectii „inchid” jocul, prin inscrierea celui de-al treilea gol in poarta teleormanenilor- 0-3.
A doua repriza nu a mai adus nimic nou pe tabela de marcaj, astfel ca meciul se incheie cu scorul de 0-3 si ialomitenii isi pastreaza dreptul de a evolua din toamna tot in liga a 3-a fotbalistica.