Cotidian Național din 1993 - Ediția Online

vineri, aprilie 26, 2024

Florin Costea „dublă” pentru Viitorul Dăești la Alexandria

Sănătate

Vineri, la Alexandria, echipa locala a mai contorizat inca o infrangere in acest tur de campionat, in fata liderului, Viitorul Daesti. Echipa valceana, cu fostul international Florin Costea varf de lance in forma bine si inspirat, a transat jocul in favoarea sa in minutele 77 si 85, cand a punctat de doua ori prin Florin Costea.
Prima repriza, a fost una echilibrata, ambele combatante inregistrand cate 3-4 oportunitati de a marca in contul fiecareia. In partea a doua a jocului, valcenii au fost la timona partidei, trecandu-si in cont si un numar mai mare de ocazii decat teleormanenii. In minutul 77, se inregistreaza deschiderea scorului de catre Viitorul Daestu, prin Florin Costea, la o greseala a portarului alexandrean. In minutul 85, Daesti isi mareste avantajul si consfinteste victoria, prin golul al doilea inscris de acelasi Costea.